hizmetkapida.com

ZORLU LEKELER NASIL ÇIKAR

zorlu leker nasıl çıkar? lekeler nasıl çıkar?

Ne kadar dikkatli olursak olalım lekeler hayatımızın olmazsa olmazlarındandır. Kimi zaman bu lekeleri çıkarmak oldukça zor olup, çekilmez hale gelmektedir. Peki bir çok lekeyi çıkarmanın oldukça kolay olduğunu biliyor muydunuz? Burada önemli olan lekeyi çıkarmak için doğru malzemeyi kullanmak. Biz sizin için hangi lekeleri nasıl kolaylıkla çıkarabileceğinizi aşağıda derledik.

 

Elbisedeki Fondöten Lekesi Nasıl Çıkar?

fondöten lekesi nasıl çıkar

Birçok kadın için makyaj olmazsa olmazlardandır. Makyaj içinse fondöten olmazsa olmazlardandır. Elbisenize bulaşan fondöten lekesini çıkarmak için öncelikle bir bez alıp onu etere batırmalıyız. Ardından etere batırılmış bezle lekeli yeri sildikten sonra elbisenizi sabunlu suyla yıkamanız gerekmektedir. Sonrasında fondöten lekesinin yok olduğunu göreceksiniz.

Ter Lekesi Nasıl Çıkar?

ter lekesi nasıl çıkar

Günün koşturmacasında veya ev işleriyle uğraşırken terlemekte kaçınılmaz oluyor. Tabi bu terleme bize elbiselerimizin koltuk altlarında veya başka yerlerinde ter lekeleri olarak dönüş yapıyor. Bu sinir bozucu ter lekelerini çıkarmak kumaşa göre değişmektedir. -Öncelikle kıyafetin ter lekeli kısmını amonyak şişesinin ağzına tutarak bu ter lekelerini yok edebilirsiniz. Kalan kokuyu ise bir bardak suya yarım çay kaşığı sirke katıp, sünger yardımıyla lekeli yerlere silerek yok edebiliriz. -Eğer terleme lekesi beyaz bir kumaştaysa oksalik asitle silip durulamalıyız, arından oksijenli sui le sildiğimizde lekenin kaybolduğunu göreceğiz. -Eğer terleme lekesi olan elbisemiz narin bir kumaşa sahipse hafif amonyaklı ve limonlu su ile silmeliyiz. Leke kaybolana kadar bu slime işlemini gerçekleştirmeliyiz. -Eğer ter lekesi olan kıyafet yünlü bir kumaşsa, sirkeli soğuk bir su karışımı yapmalıyız. Kıyafeti birkaç saat bu suda beklettikten sonra sildiğimizde ter lekeleri kolaylıkla çıkacaktır.

Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

çay lekesi nasıl çıkar

Türk kültürünün olmazsa olmazı, her fırsatta içtiğimiz çayın lekelerini çıkarmak malesef içmek kadar keyifli olmuyor. İşte bu meşakatli lekeyi çıkarmak için birkaç yöntem. -İlk olarak karbonat çay lekesini çıkarmakta önemli bir yardımcıdır. -Eğer pamuklu ve yünlü bir kumaştaysa ve daha kurumamışsa ılık suya batırılmış bir bezle ovunca kolaylıkla çıkar. Fakat leke eskimiş ve kurumuşsa limon suyu katılmış ılık bir suya bir pamuk parçası batırıp, bu pamukla lekeli yerleri silerseniz leke kolaylıkla çıkacaktır. Ama başka lekeler oluşmaması için sonrasında ılık suyla çalkalamayı unutmamalıyız. -Eğer çay lekesi beyaz bir kumaştaysa öncelikle limon suyuyla silip, ardından soğuk suyla durulayarak lekenin çıkmasını sağlayabiliriz. -Çay lekesi renkli bir kumaştaysa ve daha kurumamışsa, suya yumurta sarısı katıp sonrasında bu karışımı lekeli yere sürüp ovarak çıkarabiliriz. Eğer leke kuruduysa ve eskiyse gliserinli su karışımıyla silerek çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

kahve lekesi nasıl çıkar

Leke yeni oluşmuşsa üzerine biraz tuz dökün. Bu onun kumaşa işlemesini engelleyecektir.
-Beyaz pamuklu bir kumaşta oluştuysa öncelikle sabunlu su ile deneyin. Eğer çıkmazsa oksijenli su ile temizlemeyi deneyin. Bu da olmazsa çamaşır suyuyla lekeyi çıkartabilirsiniz. -Leke renkli bir kumaşta oluştuysa ilk olarak lekeli kısıma biraz gliserin sürüp ılık suyla durulayabilirsiniz. Eğer kumaş narinse sıcak suya bir yumurta sarısı ve birkaç damla gliserin damlatıp bununla lekeli kısmı silebilirsiniz. Ardından durulamayı unutmayın tabi.

-Cilalı ahşap üzerinde çıkmayan bir kahve lekesi varsa, oksijenli su ile silerek çıkarabilirsiniz. Tabi bu sırada cilada çıkacağı için tekrar cila yapmanız gerekecektir. -Halı üzerindeki kahve lekesini ise eşit miktarlada alkol ve beyaz sirke karıştırıp, bu karışımla silerek çıkarabilirsiniz. - Son olarak karbonatta kahve lekelerini çıkartmada en faydalı ürünlerden biridir.


zorlu leker nasıl çıkar? lekeler nasıl çıkar?

Salça veya Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar?

ketçap lekesi nasıl çıkar, salça lekesi nasıl çıkar

Salça veya ketçap bulaşmış kıyafet veya kumaşlarınızı gliserin ve sıcak su karışımı ile çıkarabilirsiniz. Bu karışımı hazırladıktan sonra kıyafeti veya kumaşı bir saat kadar bu karışımda beklettiğinizde lekenin çıktığını göreceksiniz. Sonrasında normal çamaşır makinesinde veya elde deterjanla yıkayabilirsiniz. Çelik Tenceredeki Lekeler Nasıl Çıkar? Eğer çelik tencerenizde çıkaramadığınız lekeler varsa tencerenin içine bir tatlı kaşığı karbonat ve bir fincan sirke koyup kaynatmanız yeterli olacaktır. Sonrasında çıkmayan o kara lekelerin yok olduğunu ve tencerenizin parladığını göreceksiniz.

Bira Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetlerde veya masa örtülerinde çıkmayan bira lekesi varsa sabunlu suya karıştırdığınız amonyak sayesinde bu lekeden kolayıkla kurtulabilirsiniz.

Ele Bulaşan Ceviz Lekesi Nasıl Çıkar?

eldeki ceviz lekesi nasıl çıkar

Ceviz lekesini elden çıkarmak için öncelikle sirkeye batırılmış bir pamuk vasıtasıyla ellerinizi ovmalısınız. Ardından soğuk suyla ellerinizi ovup yıkayarak ceviz lekesinin çıktığını göreceksiniz.

 

whatsapp destek hattı

 

 

 

Çamaşırlardaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

pas lekesi nasıl çıkar

Çamaşırlarınıza veya örtülerinize bulaşmış pas lekesi mi var? Bunun çözümü lekenin üzerine limon damlatıp ütülemek kadar basit.

Ayakkabı Lekeleri Nasıl Çıkar?

ayakkabı lekeleri nasıl çıkar

Ayakkabı lekelerini çıkarmak için öncelikle sabunu diş fırçasına üzerine sürerek ayakkabıya uygulayabilirsiniz. Ya da ayakkabıyı su buharına tutup kurumasını bekleyip sonrasın da tel fırça ile fırçalayabilirisiniz.

Tentürdiyot Lekesi Nasıl Çıkar?

tentürdiyot lekesi nasıl çıkar? Tendürdiyot lekesi nasıl çıkar?

Tendürdiyot lekesi oldukça zor bir lekedir.Leke henüz taze ise soğuk suda ovalayarak temizleyebilirisiniz.Eğer cildinize bulaşmış işe o bölgeyi limon ile ovalayabilirisniz.Sonrasında bir müddet beklemeniz daha iyi bir sonuç verecektir

Çamur Lekesi nasıl çıkar ?

çamur lekesi nasıl çıkar?

Çamur lekesinin daha kolay bir şekilde çıkarılması için aslında kuruması gerekir.Islakken yıkarsanız leke bu sefer daha fazla yayılır kuruma sonrasında sert bir fırça ile çamurlu bölgeyi fırçalayın zaten kendliliğinden dökülecektir.

Halı Üzerinde ki Lekeler nasıl çıkar ?

halı lekeleri nasıl çıkar

Halı üzerinde ki lekeye anında müdahale etmek önemlidir. Lekeyi cam sil ile rahatlikla silebilirsiniz.Başka bir yöntem olarak da leke üzerine ılık su döküp maden suyunu üzerine ekleyerek kolaylıkla silebilirsiniz.


Kumaş Üzerindeki Boya Lekeleri nasıl çıkar ?

boya lekeleri nasıl çıkar

Leke oluşmaya başladığı an hemen nemli bir bez ile lekenin üzerine baskı yapıp geri çekin amaç lekeyi yaymamaktır. Sonrasın da yumuşak ve ıslak bir bezle nazikçe silebilirsiniz.


Kan Lekesi nasıl çıkar?

kan lekesi nasıl çıkar

Soğuk su ile ıslatılmış bez ile lekeyi silmeden önce tampon haraketlerle kanın fazlalığını alın aksi takdirde direk silerseniz daha fazla yaymış olursunuz.Ya da nişastayla suyu karıştırıp macun haline getirdikten sonra lekeli yere uygulayıp kurumasını bekleyin leke çıkana kadar bu işlemleri uygulamaya devam edin sabunu lekenin üzerine sürüp soğuk su ile de yıkayabilirsinizMürekkep Lekesi nasıl çıkar ?

mürekkep lekesi nasıl çıkar

Hemen müdahale edilmelidir leke ıslakken çıkarmanız daha kolay olcaktır Leke çok büyük ise su bazlı bir leke çıkarıcı kullanın. Leke çıkaraıcıyı lekeli alan da 15 dk kadar bekletin lekeyi tekrardan bir bezle kurutun.

Şarap Lekesi nasıl çıkar ?

şarap lekesi nasıl çıkar

Şarap lekeleri için ilk olarak kağıt havlu yardımı ile fazlalığı alınız ardından ise lekenin üzerie tuz serpiştirin ve emmesini bekleyin sonrasında ılık su ile durulayın ve kurumaya bırakın asabilirsiniz.

 müşteri hizmetleri

rezervasyon yap